DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE ?
CO OBEJMUJE SZKOLENIE?

1

Jak określić stan swojego kręgosłupa?

W tej części szkolenia dowiesz się dlaczego bardzo ważne jest to żeby zastanowić się w jakim stanie jest "twój" kręgosłup. Poruszone zostaną fakty i mity na temat kręgosłupa. Poznasz zasady pracy biomechanicznej naszego kręgosłupa. Pokaże Ci jak zmieniają się zakresy ruchomości w kręgosłupie wraz z upływem lat. Pokaże Ci gotowe schematy analizy stanu kręgosłupa (w którejś z tych grup napewno jesteś!). Określimy specyficzne grupy pracowników Twojej firmy którzy mają zwiększone ryzyko odniesienia urazów w tym rejonie.
2

Aktywna przerwa w pracy

Omówimy struktury czasowe wprowadzonego programu "zabezpieczenia" zmian bólowych kręgosłupa - każdy dokładnie będzie wiedział co ma robić. W module tym zostaną poruszone najważniejsze struktury zmian Twoich pracowników - aktywna przerwa w pracy, elementy rozgrzewki przed pracą siłową. Dodatkowo zostanie przedstawiony pełny plan terapii bólowych zmian kręgosłupa tak by każdy z Twoich pracowników mógł bez najmniejszego problemu wdrożyć go w swoje życie. Zostaną poruszone też najważniejsze kwestie tak zwanych ergonomicznych narzędzi biurowych, które mają "zabezpieczyć" Twój kręgosłup przed zmianami bólowymi.
3

Koszt zdrowego kręgosłupa

Ile trzeba poświęcać czasu żeby mieć zdrowy. dobrze funkcjonujący kręgosłup? Co z faktem Twój kręgosłup "ma ślady używania" 😁- co wtedy robić? Jak wygląda regeneracja struktur anatomicznych wpływających na odczucia bólowe w kręgosłupie. na szkoleniu zostanie również poruszony temat zainteresowań uczestników. Jaki sport uprawiać? Z czym wiąże się dobór wysiłku?
4

Jak dźwigać przedmioty w pracy żeby nie powodować wyniszczeń mechanicznych w kręgosłupie?

Uczestnicy dowiedzą się jaka jest poprawna metodologia podnoszenia, przesuwania ciężaru w pracy. Czego muszą kategorycznie unikać, a co jest w 100% bezpieczne dla nich. Jak przygotować się do obciążeń w pracy. Dodatkowo poruszone będą tematy związane z noszeniem zakupów, noszeniem dzieci , odkładaniem dzieci do łóżeczka. W module tym również zostanie pokazany protokół postępowania w razie wystąpienia "ostrych" nagłych przypadków bólowych kręgosłupa z dokładnym objaśnieniem dlaczego tak a nie inaczej.
5

Pomiar aktywności w pracy i w domu.

W module tym zostaną przedstawione dokładne opisy produktów, narzędzi które zdecydowanie ułatwią wdrożenie zaleceń zdrowotnych. Każdy z uczestników samodzielnie będzie mógł zdecydować które urządzenie jest najlepsze dla niego samego. Dodatkowo zostaną omówione koszty pozyskania takich urządzeń - kalkulacja przewidziana jest na każdą kieszeń. Nie musisz się martwić tym żeby mieć zdrowy kręgosłup to musisz wydać górę zarobionych pieniędzy. Dodatkowo powiem ci że najważniejsze jest Twoje nastawienie a pieniądze! Zalecenia możesz wdrożyć odrazu bez dodatkowych kosztów!
MODUŁ I

Zakończenie plus Q&A

W tym module każdy z uczestników może zadać nurtujące go pytanie odnośnie stanu swojego zdrowia, swoich dolegliwości i stanów bólowych. Omówimy wszystkie za i przeciw aktywności ruchowej którą chciałby wdrożyć uczestnik. Moduł ten cieszy się zwykle bardzo duża aktywnością grupy, dlatego że każdy zadający pytanie nie zostaje bez odpowiedzi - dostaje konkretne instrukcje.DLACZEGO WARTO ZADBAĆ O SWOICH PRACOWNIKÓW ?    Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę.