Nowoczesna terapia manualna przy użyciu stołu Manuthera 242
W obecnych czasach coraz więcej osób korzysta z pomocy fizjoterapeutów, którzy pomagają uporać się z nawracającymi bólami lub przywracają ciało do stanu przedoperacyjnego. Do urazów i dysfunkcji prowadzi wiele czynników, między innymi: siedzący tryb życia, wykonywanie niebezpiecznych prac, nadmierny wysiłek fizyczny lub po prostu nieszczęśliwy wypadek. Terapia manualna przy użyciu stołu Manuthera 242 pozwala odzyskać sprawność fizyczną.
Terapia manualna – co to jest?
Terapia manualna to rodzaj techniki, jaką wykorzystują fizjoterapeuci podczas swojej pracy. Wielu specjalistów uważa, że jest to najlepsza z dostępnych form terapii, która skutecznie uśmierza ból bez konieczności zażywania środków przeciwbólowych. Terapia manualna co to znaczy? Jest to praca za pomocą rąk fizjoterapeuty, polegająca na masowaniu, uciskaniu czy rozciąganiu ciała pacjenta. Rodzaj terapii dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb każdego klienta, co jest niezwykle istotne, ponieważ masaże wykonywane przez niedoświadczone osoby mogą okazać się nieskuteczne lub mogą nawet prowadzić do pogłębienia stanu chorobowego.
Terapia manualna to technika uśmierzania bólu przez odpowiednio dobraną siłę nacisku, która oddala od siebie powierzchnie stawowe. Prawidłowo dobrana technika zmniejsza ciśnienie wewnątrzstawowe, przyspieszając tym samym naturalny przepływ krwi, rozciągając mięśnie i pobudzając receptory zawarte w tkance łącznej włókna mięśniowego. Medycyna manualna to wysoce skuteczna technika leczenia chorób nerwowo-mięśniowo-szkieletowych.
Stół Manuthera – czym jest i w jakim celu się go stosuje?
Stół Manuthera to stół rehabilitacyjny używany w najlepszych gabinetach fizjoterapeutycznych. Stół Manuthera 242 to niezwykle inteligentny i pomocny sprzęt, który wspomaga szybszą i skuteczniejszą diagnozę oraz wspomaga proces leczenia. Taki stół to świetne rozwiązanie zarówno dla pacjentów, jak i samych fizjoterapeutów. Inteligentnie zaprojektowany sprzęt odciąża fizjoterapeutów, którzy wkładają sporo siły podczas pracy z pacjentem. Terapia manualna może być wyczerpująca, przez co może skutkować niedokładnie wykonanym zabiegiem i szybszym uczuciem zmęczenia. Stół Manuthera zapewnia łatwy dostęp do każdej części ciała pacjenta.
Ponadto stół Manuthera 242 to zapewnienie najwyższego komfortu osobie leczonej. Pacjenci ograniczeni ruchowo często odczuwają dyskomfort podczas fizjoterapii, odpowiednio zaprojektowany stół dostosowuje się do potrzeb każdego pacjenta. Sam stół posiada odpowiednią miękkość, jest niezwykle wygodny i elektrycznie sterowany. Stół wyposażony jest w nowoczesne systemy pionizujące, regulowany podnóżek, zwrotne kółka ułatwiające sprawne przemieszczanie pacjenta oraz system bezpiecznych blokad. Co więcej, opisywany model posiada bardzo szeroki zakres ruchów góra-dół, system ruchów 3D w sekcji dolnej i w odcinku piersiowym oraz nowe funkcje uskoku w okolicach bioder.
Terapia manualna jak często powinna być wykonywana?
Terapia manualna, ile zabiegów należy wykonać, aby odczuć pierwsze efekty? Na wstępie warto zaznaczyć, że długość trwania terapii, jej intensywność i dokładną technikę określa wyspecjalizowany fizjoterapeuta. Konsultacja fizjoterapeutyczna to podstawowa wizyta, podczas której doświadczony fizjoterapeuta dobierze indywidualny program leczenia. Terapia manualna stosowana jest w wielu przypadkach, między innymi: zwyrodnień kończyn lub kręgosłupa, nerwobóli, dyskopatii, wad postawy, rehabilitacji pozabiegowej i wiele innych.
Terapia manualna co to znaczy, że jest odpowiednio dobrana? Aby osiągnąć widoczną poprawę, zazwyczaj niezbędne jest regularne powtarzanie co najmniej kilku wizyt. W przypadku terapii i rehabilitacji systematyczność jest niezwykle ważna. Doświadczony specjalista ustala indywidualny plan leczenia, który wdraża na umówionych spotkaniach oraz przedstawia zakres ćwiczeń, który pacjent może samodzielnie lub przy pomocy opiekuna wykonywać we własnym domu. Dostosowanie się do wskazówek profesjonalisty jest kluczowym elementem skutecznej rehabilitacji.
Terapia manualna – co to znaczy dobry specjalista?
Dobranie odpowiedniego terapeuty to podstawa, jak wybrać najlepszego specjalistę spośród tylu osób? Terapeuci z Gabinetu Fizjoterapii Jakub Burzyński to specjaliści cieszący się nieposzlakowaną opinią i zaufaniem pacjentów, których życie zmieniło się na lepsze. Doświadczenie oraz wykształcenie kierunkowe to niezwykle istotne fakty, które świadczą o wiedzy i skuteczności terapeuty. Poza tymi oczywistymi cechami, niezwykle istotne jest również zaangażowanie i pasja, które skutkują owocną współpracą, miłym podejściem do każdego pacjenta i niezwykłym zaangażowaniem. Warto również zwrócić uwagę na możliwość dojazdu terapeuty na wskazane miejsce, zakres wykonywanych usług oraz sprzęt, który wykorzystuje w swojej pracy.